Straipsniai

KĄ DARYTI, JEI JŪSŲ KOJOS SUNKIOS IR PAVARGUSIOS

Jei po ilgos darbo dienos vakare jaučiate, kad jūsų kojos skausmingos, apsunkusios ir pavargusios, jūs ne viena. Mūsų pėdos stukteli žemę maždaug 10.000 kartų per dieną. Pėdoms tenka atlaikyti daugiau nei 600 metrinių tonų jėgos. Daugeliui žmonių kojų nuovargį sukelia ilgalaikis stresas ir įtampa. Pernelyg didelis fizinis krūvis (sunkios treniruotės ar ilgos darbo valandos stovint) gali sukelti sunkių padarinių, kojos tampa sunkios ir skausmingos.  Tačiau nepakankamas krūvis pėdoms (arba apskritai fizinio aktyvumo stoka) taip pat gali sukelti nepageidaujamų padarinių t. y. skausmą ar mėšlungį.  Beje, dažnai išaiškėja, kad kojų skausmo priežastys gali būti visai kitos.  Tam, kad išsirinkti tinkamas pėdų priežiūros priemones, būtina nustatyti tikrąsias skausmingų ir apsunkusių kojų priežastis.

Kas sukelia skausmą ir nuovargį kojose?

Ne tik pernelyg didelis ar nepakankamas krūvis gali sukelti kojų ir pėdų skausmą bei apsunkimą. Pirmiausiai tai gali būti siejama su brandžiu amžiumi.  Senstant keičiasi žmogaus jungiamasis audinys (kremzlė), todėl ilgainiui atsiranda maudimo ir tempimo jausmas. Kraujotakos sutrikimai taip pat tampa kojų skausmo kaltininkais. Kodėl? Esant prastai kraujotakai, kraujas sunkiau kyla nuo kojų link širdies. Kai kraujas užsistovi venose, sunkiau nuteka širdies link, atsiranda kojų sunkumo ir nuovargio jausmas. Būtent todėl žmonės, kurie serga diabetu ar ateroskleroze, kurių sutrikusi kraujotaka, dienos pabaigoje dažnai skundžiasi patinimu ir nuovargiu pėdose ir kulkšnyse.

Dar viena pavargusių ir sunkių kojų priežastis – venų varikozė. Pagrindinė kojų venų varikozės priežastis – sutrikusi kraujotaka. Venų varikozė itin dažna problema, nuo kurios kenčia apie 30% žemės gyventojų.  Šis negalavimas atsiranda tuomet, kai mažų paviršinių venų sienelės praranda elastingumą ir jose ima tvenktis kraujas.  Venos išsiplečia, odos paviršiuje pasirodo venų mazgeliai. Ši venų būklė yra sveikatos priešas, kuris sukelia kojų jautrumą, sunkumą ir skausmą po vaikščiojimo ar stovėjimo.

Pėdų ir kojų skausmus gali lemti daugybė kitų sveikatos sutrikimų. Pvz.: dėl sveikatos būklės ar naudojamų vaistų, kurie gali mažinti kalio kiekį kraujyje, kojos gali būti sunkios ir pavargusios. Nėštumas, nutukimas ir net rūkymas gali tapti pėdų skausmo ir kojų nuovargio priežastimi.

Kreipkitės į gydytoją, kad įsitikintumėte, jog skaudančios ir pavargusios kojos nėra rimtų ligų, reikalaujančių gydymo, simptomai. Tačiau dažniausiai nuovargio kojose galima išvengti atlikus kelis gyvenimo būdo ir kojų priežiūros pakeitimus namuose.

Judėjimas ir Pratimai

Akivaizdu, jei esate sėslus žmogus, judėjimas jums padės išspręsti skaudančių pėdų problemą. Dėl neveiklumo ilgainiui raumenys silpsta. Jei raumenys nusilpę, tikėtina, kad jie ims skaudėti dėl paprastos kasdienės veiklos. Fizinis aktyvumas stimuliuoja kraujotaką audiniuose ir užtikrina, kad kojos bus sveikos. Kai kurie žmonės susiduria su atvirkštine problema. Pavargusios ir sunkios kojos gali būti tų žmonių, kurie yra ypatingai fiziškai aktyvūs, kai raumenims tenka didelis krūvis. Taigi, jei fiziškai daug dirbate, suteikite galimybę kojoms pailsėti. Be poilsio kojų raumenys tiesiog nespėja atsigauti. Be to, nepaisant aktyvumo lygio, prieš bet kokią fizinę veiklą, rekomenduojama atlikti tempimo pratimus. Tai padės išvengti skausmingų pojūčių kojose.

Būnant fiziškai aktyviu, tačiau atliekant tam tikrus pratimus, galima išvengti nemalonių pojūčių kojose. Keturgalvio raumens tempimo pratimai yra ypač svarbūs, nes tai yra masyvus raumuo. Kai pavargsta keturgalvis raumuo, ima skaudėti visą koją. Taigi šio raumens tempimas padės sumažinti sunkumą kojose. Tiesiog, laikykitės už kėdės ar prekystalio, atsistokite ant vienos kojos ir suimkite kitą koją už savęs. Sulenktą koją šiek tiek pastumkite į priekį. Išlaikykite tempimą apie 30s, tuomet sulenkite kitą koją. Pakartokite dar du kartus.

Blauzdai naudingi blauzdos tempimo pratimai. Kad išlaikyti pusiausvyrą, laikykitės kėdės atlošo. Atsistokite ant pirštų galiukų (pėdų pagalvėlių) ir išlikite tokioje padėtyje bent kelias sekundes. Tuomet nusileiskite ant kulnų ir vėl pakartokite šį pratimą.

Gyvenimo būdo pakeitimai

Keli gyvenimo būdo pokyčiai gali padėti išvengti sunkumo kojose. Pavyzdžiui, jei turite antsvorio, keli numesti kilogramai sumažins spaudimą pėdose ir padės pašalinti kojų nuovargį. Beje, per didelis druskos vartojimas skatina skysčių susilaikymą bei patinimą, dėl ko gali skaudėti kojas ir pėdas. Taigi, sumažinus druskos vartojimą, sumažėja ir skysčių kaupimasis. Tokiu būdu galima išvengti kojų patinimo. Galiausiai įsitikinkite, kad vartojate organizmui reikalingą skysčių kiekį. Dehidratacija gali sukelti kojų mėšlungį bei diskomfortą kojose.

Kraujotakos palaikymas

Po ilgo visą dieną trunkančio fizinio aktyvumo ar darbo stovint kraujas gali pradėti telktis apatinėse galūnėse, o tai ima varginti.  Kompresinės kojinės tai puiki priemonė, sukurianti spaudimą, kuris tolygiai pasiskirsto nuo kojų apačios į viršų ir padeda jaustis lengviau. Rūkymas – tai dar viena priežastis dėl ko gali sutrikti kraujotaka. Kaip? Cigaretėse esantis nikotinas stipriai veikia kraujagysles, jas sutraukdamas. Metus rūkyti kojų kraujo cirkuliacija juntamai pagerėja, taigi ir kojų skausmas tampa mažiau varginantis.

Footlogix® Pasiūlymas Pavargusioms Kojoms

Net jei esate fiziškai aktyvus žmogus, reguliariai atliekate pratimus kojoms, rūpinatės savo sveikata ir kraujotaka, vis tiek galite susidurti su skaudančių ir sunkių kojų problema. Būtent tuomet gali padėti Footlogix® pėdų ir kojų priežiūros priemonės. Tarpe Footlogix® priemonių yra speciali priemonė, skirta pavargusioms pėdoms: Footlogix® Tired Leg Formula. Tai ypatinga priemonė, gerinanti veninę kraujotaką, slopinanti stresą ir mažinanti diskomfortą. Priemonės sudėtyje yra unikalūs ingredientai, kaip pvz.: urea (šlapalas), kuris pritraukia ir išlaiko drėgmę odoje; paprastasis kaštonas, palaiko venų sienelių tonusą, mažina edemą (patinimus nuo skysčių kaupimosi organizmo audiniuose); Hamamelis, kuris turi priešuždegiminį poveikį, naudojamas gydant uždegimus, patinimus. Footlogix® Tired Leg Formula – tai ypatingai veiksminga priemonė pavargusioms ir sunkioms kojoms, kurią rekomenduoja podologai, esant lėtiniam venų nepakankamumui ir varikozei.

Tam, kad atgaivinti pavargusias ir sunkias kojas, Footlogix® Tired Leg Formula putas galima naudoti tiek kartų dienoje, kiek norite. Rekomenduojama putas išplakti prieš naudojimą. Išspauskite graikinio riešuto dydžio putų rutuliuką ir įmasažuokite į pėdas ir kojas. Priemonė vėsina ir gaivina odą, greitai įsigeria ir nepalieka lipnaus sluoksnio. Todėl mautis kojines ir autis batus galima tuojau pat po užtepimo. Footlogix® Tired Leg Formula putas rekomenduojama naudoti su kompresinėmis kojinėmis/pėdkelnėmis, nes priemonės sudėtyje nėra elastinį audinį ardančių ingredientų.

Footlogix® – transformacinė pėdų priežiūros priemonių linija, sukurta remiantis unikalia, moksliškai pagrįsta, novatoriška Dermal Infusion Technology® (DIT) technologija. Su Dermal Infusion Technology® tam tikrą pėdų odos problemą sprendžiantys aktyvieji ingredientai greičiau ir giliau pasiekia pažeistas pėdų odos vietas. Priemonės sukurtos naudojant farmacinio lygio veikliuosius ingredientus.

Visos Footlogix® priemonės sukuria ant odos apsauginį barjerą, kuris saugo odą nuo sausumo ir užrakina drėgmę, tuo pat metu išlaiko odos pralaidumą ir leidžia odai atlikti visas įprastas funkcijas. Footlogix® priemonės sukurtos suteikti veiksmingą pagalbą dėl įvairių priežasčių pažeistai pėdų odai: sergantiems diabetu, garbaus amžiaus žmonėms ir visiems, kurie kenčia nuo imuninės sistemos sutrikimų ar turintiems jautrią odą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *