Straipsniai

Penki faktai, kuriuos reikia žinoti apie Pėdų Grybelį

Užsikrėsti nagų grybeliu yra labai paprasta. Galbūt įtariate, jog susidūrėte su nagų grybelių? Skaitykite toliau ir sužinokite 5 svarbiausius dalykus, kuriuos privalote žinoti apie nagų grybelį.

Kas sukelia pėdų grybelį?

Yra daug grybelinių infekcijų, kurias gali sukelti žmogaus organizme prisitaikę mikroorganizmai – grybeliai, o vienas iš labiausiai paplitusių grybų vadinamas dermatophyte. Šis mikroskopinis grybelis paprastai yra žmogaus organizme kartu su kitais grybeliais ir bakterijomis. Jeigu kojų nagai ir oda yra sveiki ir nepažeisti, tuomet pėdos apsaugotos nuo grybelio. Tačiau, jei oda ir kojų nagai yra pažeisti (t. y. atvira anga, įtrūkimas), tada atsiranda tikimybė užsikrėsti grybeline infekcija. Kūno šilta ir drėgna terpė yra puikios sąlygos grybeliui “pasigauti”.

Atvira žaizda odoje paprastai atsiranda ją sužeidus. Žaizda gali tapti nagų grybelio atsiradimo priežastimi. Tačiau dažniausiai tikslias grybelio atsiradimo priežastis yra sunku nustatyti. Drėgna, šlapia oda minkštėja, trūkinėja ir tampa pažeidžiama tokioms įprastai nekenksmingoms grybelinėms infekcijoms, tūnančioms odoje. Būtent dėl šios priežasties pėdos ir kojų nagai yra labiau linkę užsikrėsti grybeliu, nei rankų nagai. Dienos bėgyje pėdos drėgnoje terpėje kenčia ilgiau nei rankų nagai, nes avalynėje pėdos daugiau ar mažiau prakaituoja. Tačiau nebūtinai drėgmė yra privaloma sąlyga grybeliui atsirasti. Ypatingai sausa ir suskeldėjusi oda taip pat gali tapti pėdų grybelio veisykla.

Su grybelinėmis infekcijomis dažniau susiduria brandaus amžiaus žmones, nes jų oda dažniausiai greičiau sausėja, yra trapesnė ir susidaro palankesnė terpė grybelinei infekcijai patekti pro smulkius plyšelius odoje. Pėdų grybeliu lengviau užsikrečia žmonės, kurių imuninė sistema silpnesnė ar sulėtėjusi kraujotaka. Odos grybelis dažniausiai pažeidžia pėdos tarpupirščius ir tokia grybelio pažeista pėda vadinama tinea pedis (lot.) arba “atleto pėda“. Kai grybelis pažeidžia kojų nagus, jis vadinamas nagų grybeliu arba onychomycosis.

Kaip atrodo pėdų grybelis?

Apie pėdų nagų grybelio pradžią signalizuoja balta ar geltona dėmelė po laisvuoju nago galiuku. Infekcijai plintant, nagai patamsėja ir pagelsta, sustorėja, tampa trapūs ir grublėti. Kai liga pažeidžia tarpupirščius, oda parausta, formuojasi suragėjimai, pradeda luptis, skylinėti, perštėti ir “deginti”. “Šiurkšti oda” įprastai vadinama sausa oda ir švitrinį popierių primenantis kulnas taip pat gali būti grybelinė infekcija. Šiuo atveju kartais juntamas nemalonus kvapas, o ypatingais atvejais pėdoje gali atsirasti pūslelės ir atsiverti žaizdelės. Grybeliu pažeistas odos vietas reikia pradėti gydyti kuo greičiau, nes ši infekcija sparčiai plinta.

Kaip gydyti pėdų grybelį?

Blogiausia ką galima daryti, tai problemą ignoruoti ir bandyti paslėpti ligą, padengiant nagus spalvotu laku. Negydoma liga gali tapti labai skausminga ir sukelti ilgalaikius pažeidimus. Nagų specialistas gali patarti, kurią priemonę reikia naudoti nagų gydymui namuose arba, tam tikrais atvejais, kada pasikonsultuoti su gydytoju. Priešingu atveju problemą galima bandyti išspręsti namuose. Tačiau visada reikia suprasti, kad ne visos priemonės, skirtos naudojimui namuose gali būti veiksmingos, taigi ir gydymas šiuo atveju nebus veiksmingas. Pavyzdžiui, neskiestas jodas ir daugkartinis obuolių acto pagrindu pagaminto tirpalo naudojimas gali pažeisti odą.

Laimei yra daugybė veiksmingų priemonių, kurias galima įsigyti be recepto. Ieškokite priemonių, kurių sudėtyje yra klotrimazolas, ingredientas įprastai naudojamas grybelio gydymui. Footlogix gali pasiūlyti net kelias priemones grybelio gydymui su klotrimazolu bei kitais ingredientais, skatinančiais gijimą, malšinančius sudirgimą ir stabilizuojančius odos pažeidimus – naikina grybelį, slopina perštėjimą, lupimąsį ir sudirgimą. Tokie ingredientai yra:

  • Avokado aliejus ir pantenolis, ramina ir drėkina odą
  • Urea išlaiko drėgmę
  • Spiraleen®, patentuotas antimikrobinių savybių turintis ingredientas

Footlogix patentuota Dermal Infusion Technology®  technologija perneša šiuos ingredientus pro raginį sluoksnį Stratum Corneum į epidermio sluoksnius ir užtikrina, kad veiksmingieji ingredientai pasieks reikiamas vietas.

Geriausiems rezultatams pasiekti, su grybeliu kovojančias priemones tepti ant švarių, sausų pėdų ir nagų. Naudoti/purkšti priemones aplink laisvą nago kraštą taip, kad jos prasiskverbtų po nago galiuku ir patektų ant nago paviršiaus. Putas kruopščiai įmasažuoti į tarpupirščius t. y. tas vietas, kur grybelis mėgsta tūnoti. Footlogix priešgrybelines priemones reikia naudoti 2 kartus dienoje 2 savaites, o vėliau 1 kartą dienoje.

Ar pėdų grybelis yra užkrečiama liga?

Taip! Pėdų grybelis užkrečiamas… jis gali plisti po visą kūną! Dažniausiai grybelis nuo sergančio nago pereina prie šalia esančio sveiko nago; grybelis gali pradėti plisti po visą kūną.

Kojų grybeliu galima užsikrėsti vaikščiojant basomis tose vietose, kur vaikščiojo užsikrėtęs grybeliu žmogus: viešieji baseinai, bendrabučio dušo kabinose arba nešiojant kojines ar batus žmogaus, kuris serga grybeliu. Neteisingai dezinfekuoti pedikiūro įrankiai ir įrengimai gali tapti grybelio užsikrėtimo priežastimi.

Ar galima apsisaugoti nuo pėdų grybelio?

Taip. Sveika, nepažeista oda yra geriausia apsauga nuo grybelio. Švari, sausa ir tinkamai sudrėkinta (apsaugota nuo mikro įtrūkimų ir įskilimų) oda pati atlieka apsaugos nuo grybelio funkciją. Atidžiai nusausinkite pėdas po vonios procedūrų ir visada mūvėkite švarias kojines. Jei yra galimybė, avėkite pėdas dengiančią avalynę, lankantis drėgnose, viešose vietose, tokiose kaip baseinai ir sporto salių prausimosi kabinos.

Nuolatinis apsilankymas pas pėdų specialistą užtikrins, kad nagai bus švarūs, kruopščiai prižiūrėti, o pedikiūro specialistas seks jūsų nagų pokyčius. Lankykitės salone, kuris vertas pasitikėjimo, kad įrankiai bus dezinfekuoti po kiekvieno kliento, o pedikiūro vonelėse naudojami vienkartiniai maišeliai ar indai.

Jeigu jūsų oda linkusi į grybelinius susirgimus, rekomenduojama reguliariai panaudoti priemones, kurių sudėtyje yra klotrimazolas: Anti-Fungal Toe Tincture Spray, Peeling Skin Formula, or Rough Skin Formula. Tai priemonės, kurios slopina grybelio augimą ir plėtimąsi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *