Straipsniai

SURAGĖJUSI PĖDŲ ODA

PROBLEMA

Nuospauda pėdose susiformuoja tuomet, kai stora, sukietėjusi oda kaupiasi nuolatinės trinties ar spaudimo vietose, dažniausiai pėdos apačioje ir šonuose.

Kartais vidiniai ar išoriniai veiksniai sutrikdo vienodą kūno svorio pasiskirstymą ant kojų. Tos pėdų vietos, kurios nėra pritaikytos tokiam nuolatiniam kūno svoriui atremti, sukietėja arba sustorėja. Netinkama avalynė taip pat yra dažna nuospaudų ant pėdų ar didžiojo piršto susidarymo priežastis.

Negražios ir nepatogios nuospaudos iš tikrųjų yra apsauginis organizmo mechanizmas – tai būdas, kuriuo kūnas apsaugo odą nuo įtrūkimų, atsirandančių dėl nuolatinio dirginimo. Ši apsauga ypač svarbi senjorams, kurių pėdų oda yra labai plona; diabetu sergantiems, kuriems įtrūkimas odoje gali sukelti gyvybei pavojingą infekciją; taip pat sportininkams, bėgikams, šokėjams ir visiems kitiems, kurie savo veikloje patiria nuolatinę trintį. Nuospaudos gali tapti itin storos ir kietos. Tuomet stipriai nukenčia gyvenimo kokybė; skausmingos nuospaudos gali tapti komplikacijų priežastimi. Būtent dėl to labai svarbu tinkamai pasirūpinti nuospaudomis t. y. naudoti specialias priemones bei specialią techniką jų nuėmimui ir priežiūrai, kai nuospaudos suminkštinamos ir sumažinamos iki tokio lygio, kad pėdos tampa gražios ir sveikos.

NUOSPAUDŲ PĖDOSE PRIEŽIŪRA

Paprastai, pašalinus dirginimo priežastį (pvz. netinkamą avalynę), nuospauda nustoja didėti, tačiau ji išlieka. Kad ir kaip norėtųsi pašalinti nuospaudą su skustuvu, peiliuku ar kitu aštriu įrankiu, to daryti nerekomenduojama, netgi, jei tai atlieka profesionalus pedikiūro specialistas. Tokios procedūros yra ne tik pavojingos, o daugelyje pasaulio šalių, netgi draudžiamos. Tinkama priežiūra ne tik sumažins suragėjusios odos sankaupas, bet ir padės išvengti jų ateityje.

Stiprių cheminių preparatų, naudojamų nuospaudų minkštinimui, sudėtyje yra tokie stiprios koncentracijos ingredientai kaip salicilo rūgštis ar kalio hidroksidas. Šios medžiagos gali dirginti odą arba sukelti cheminį gležnos odos nudegimą. Beje reikėtų vengti tirštos konsistencijos kremų ar “sunkių” losjonų. Manoma, jog tokios priemonės minkština nuospaudas, tačiau jos yra riebios, lėtai absorbuojasi ir paprastai duoda tik trumpalaikius rezultatus.

Geriausia pėdų odos priežiūros procedūra prasideda nuo profesionalaus pedikiūro, kurio metu naudojamos švelnios, bet ypač veiksmingos nuospaudų šalinimo priemonės. Jeigu jus vargina nuospaudos, ieškokite neagresyvių nuospaudų šalinimo priemonių, kurių sudėtyje yra Urėja (šlapalas). Urėja yra galutinis baltymų apykaitos produktas bei drėkiklis, kuris pasižymi unikalia savybe pritraukti ir išlaikyti drėgmę odoje. Urėja skatina odos eksfoliaciją – atlaisvina suragėjusias odos paviršiuje esančias ląsteles, nepažeidžiant natūralių odoje vykstančių procesų. Urėja turi antibakterinių bei priešuždegiminių savybių.

Visi norime turėti sveikas ir gražias pėdas ištisus metus. Mes norime, kad Jūs drąsiai avėtumėte atviras basutes.

FOOTLOGIX SPRENDIMAS

Footlogix® siūlo saugiausią ir veiksmingiausią sprendimą, kaip suminkštinti ir sumažinti nuospaudas su profesionalia Footlogix® pėdų priežiūros priemonių linija. Profesionalus pedikiūro specialistas padės atpažinti nuospaudos tipą bei kitas pėdų odos problemas. Įvertinęs pėdų būklę, meistras paprašys panardinti pėdas į vonelę, atliks odos šveitimą ir pradės nuospaudos šalinimo procedūrą. Su Footlogix® priemonėmis pedikiūro specialistas saugiai ir veiksmingai sumažins nuospaudas ir džiaugsitės neįtikėtinais pėdų odos pokyčiais.

Footlogix® Foot Soak (Pėdų vonelė): subalansuoja odos pH, turi antimikrobinių savybių, puikiai tinka sergantiems diabetu. Švelniai nuplauna nešvarumus ir nesausina odos. Sudėtyje yra Urėja – ingredientas, kuris minkština nuospaudas ir paruošia pėdas kitam procedūros žingsniui.

Footlogix® Callus Softener (Nuospaudų minkštiklis): šis profesionaliam naudojimui skirtas produktas purškiamas ant pėdų ir kojos pirštų. Veiksmingai minkština nuospaudas ir odeles aplink nagus. Nuospaudų minkštiklio po panaudojimo nereikia nuplauti, nes tai priemonė, kuri drėkina odą ilgai po procedūros.

Footlogix® Stainless Steel File (Nerūdijančio plieno lopetėlė): pamirkius pėdas vonelėje ir užpurškus Footlogix® nuospaudų minkštikliu, nerūdijančio plieno lopetėlė greitai ir veiksmingai pašalins suragėjusią odą. Šią dvipusę lopetėlę lengva išvalyti, dezinfekuoti ar sterilizuoti. Tai lopetėlė, kuri nedrasko odos!

Po pedikiūro būtina naudoti tinkamą Footlogix® pėdų priežiūros priemonę namuose. Tik tuomet pėdų oda bus tinkamai drėkinama ir saugoma. Jūsų pedikiūro specialistė patars, kokia priemonė tiks Jums!

Naudojant Footlogix® priemones sulauksite neįtikėtinų pėdų odos pokyčių. Rekomenduojama:

  • Suragėjusiai odai bei sausoms odelėms
  • Sausai odai ir nagams
  • Žmonėms, sergantiems Diabetu
  • Visiems, kuriems reikalinga pėdų priežiūra

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *