Straipsniai

PEDIKIŪRAS KLIENTAMS, SERGANTIEMS DIABETU

Pėdų priežiūra yra ypatingai svarbi klientams, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu. Tokie žmonės neturėtų eiti į pirmą pasitaikiusį grožio saloną pedikiūro procedūrai. Kodėl? Sergantys diabetu susiduria su eile sudėtingų problemų, dėl kurių jų pėdos yra mažiau atsparios pažeidimams ir infekcijoms. Viso to priežastis – sutrikusi kraujotaka ir diabetinis nervų pažeidimas. Dėl sutrikusios odos kraujotakos diabetu sergančio žmogaus pėdų oda dažniausiai yra pernelyg sausa, trapi, linkusi į infekcinius susirgimus, o žaizdos užgyja sunkiau. Tai didina pavojingų piktžaizdžių bei infekcijų riziką. Rizika didėja kartu su didėjančiu cukraus kiekiu kraujyje, kuris pažeidžia nervines skaidulas ir atsiranda Diabetinės neuropatijos – rimtos diabeto komplikacijos – rizika. Diabetinė neuropatija pasireiškia raumenų trūkčiojimu ir galūnių sąstingiu, o tai reiškia, jog diabetu sergantis žmogus gali nepastebėti išbėrimų ar smulkių sužeidimų odoje ir jie gali komplikuotis.

Nepaisant visų rizikos galimybių, diabetu sergantis žmogus gali (ir turi!) reguliariai atlikti pedikiūro procedūrą, kad pėdų oda būtų sveika ir apsaugota nuo galimų problemų. Svarbiausia, kad pedikiūrą atliktu kvalifikuotas specialistas, kuris naudoja diabetu sergančiam žmogui tinkančias priemones. Kaip? Štai 6 patarimai, kurie padės atlikti saugų pedikiūrą, sergančiam diabetu klientui.

1. BŪTINA pasiteirauti kliento ar jis serga cukriniu diabetu

Kliento konsultacija yra svarbi kiekvienam, bet sergantiems diabetu, ji privaloma. Nesitikėkite, kad klientas pats informuos apie savo ligą … paklauskite jo! Patys įvertinkite kliento pėdas, ypatingą dėmesį skirdami diabetu sergančio žmogaus odos simptomams. Svarbiausi cukrinio diabeto simptomai tokie: sausa ir plona tarsi pergamentinis popierius oda; suragėjusi oda aplink nago volelius; nuospaudos tose vietose, kur spaudimas didžiausias ir pasikeitusi odos spalva (raudonai mėlyna arba mėlyna) apatinėje kojų dalyje ir pėdose. Pamačius šiuos požymius, netgi, jei klientas ir neserga diabetu, būtinai imkitės visų atsargumo priemonių. Būkite ypatingai atsargūs, jei kliento odoje matote atvirą žaizdą, opą ar įsimetusią infekciją.

2. NEMIRKYTI pėdų ilgiau nei 5 minutes

Pernelyg ilgas pėdų mirkymas vonelėje atveria smulkius įtrūkimus odoje, per kuriuos gali lengvai patekti mikrobai. Ilgai mirkant pėdos netenka drėgmės, o tai komplikuoja sausos odos būklę. Apsiribokite pėdų mirkymu 3-5 min drungname (ne karštame!) vandenyje ir naudokite švelnias į vandenį pilamas priemones. Footlogix Foot Soak (Nr. 13) vonelė subalansuoja odos pH, švelniai valo, drėkina, minkština ir paruošia odą kitam pedikiūro etapui. Ši vonelė turi antimikrobinį poveikį, jos sudėtyje yra Urea (šlapalas), kuris kovoja su odos dehidratacija.

3. LEISTI priemonėms atlikti savo darbą

Gležna, pavojingai plona oda gali įtrūkti ir ją lengva pažeisti. Būtent dėl šių priežasčių pedikiūro procedūros metu reikia vengti skustuvų, peiliukų, tarkučių ir naudoti nuospaudų šalinimui tik diabetu sergančiam žmogui tinkamas saugias priemones. Footlogix Callus Softener (Nr. 18) nuospaudų minkštiklis veiksmingai šalina nuospaudas nuo kulnų ir pėdų pagalvėlių be agresyvių šveitiklių ar aštrių priemonių. Tiesiog gan gausiai papurkšti priemonę ant pėdų ir leisti įsigerti apie tris – penkias minutes. Su Footlogix nerūdijančio plieno pedikiūro lopetėle saugiai pašalinti sausą odą. Drėkinanti priemonės sudėtis yra tokia saugi, kad nuospaudų minkštiklio nereikia nuplauti.

4. NEKIRPTI ir NEATSTUMTI odelių

Diabetu sergančiam žmogui įkarpa ar įpjova gali tapti rimtų problemų priežastimi. Niekada nekirpkite odelių. Nagų odelė – tai natūralus barjeras, saugantis natūralų nagą nuo patogeninių mikroorganizmų, kurie sukelia ligas. Footlogix Cuticle Softener (Nr. 11) odelių minkštiklis yra neagresyvi, saugi klientams, sergantiems cukriniu diabetu priemonė, kuri veikia negyvas odos ląsteles ir nesausina odelių aplink nagus. Naudojant Footlogix Cuticle Softener (Nr. 11) minkštiklį, išvengsite odelių sužalojimo pavojaus, o tuo pačiu ir užsikrėtimo rizikos. Odelių šalinimo procesas yra absoliučiai be kraujo, ko ne visada pavyks išvengti kerpant odeles.

5. NAUDOTI drėkinamąsias priemones, kurių sudėtyje yra Urea (šlapalas) ir antimikrobiniai ingredienatai

Odos drėkinimas yra ypatingai svarbus saugant sausą, šiurkščią ir pleiskanojančią diabetu sergančio žmogaus odą nuo įvairių problemų. Tačiau tuo pat metu reikia išlaikyti drėgmės pusiausvyrą odoje. Kai oda yra pernelyg drėgna, joje gali atsirasti pūslelių, žaizdų ar įtrūkimų, kurie gali tapti grybelio atsiradimo priežastimi. Tai yra ypatingai svarbu sergantiems diabetu, nes jiems yra sutrikęs žaizdų gijimo mechanizmas. Reikėtų naudoti priemones, kurios greitai įsigeria į odą, kurių sudėtyje yra Urea (šlapalas) bei antimikrobiniai ar priešgrybeliniai ingredientai, stabdantys mikroorganizmų, tokių kaip bakterijos ar grybeliai, dauginimąsi. Urea stipriai pritraukia drėgmę iš aplinkos, taip pat neleidžia vidinei drėgmei išgaruoti, sulaiko ją audiniuose. Urea ne tik puikiai drėkina, bet ir šalina negyvas odos ląsteles, sukietėjimus. Footlogix Very Dry Skin Formula (Nr. 3) putos idealiai tinka sergantiems diabetu arba vyresnio amžiaus žmonėms, kenčiantiems nuo atopinio dermatito ar turintiems jautrią odą. Rough Skin Formula (Nr. 7+) putų sudėtyje yra veiksmingi priešgrybeliniai ingredientai, tinkantys sausos, šiurkščios odos, linkusios į grybelinius susirgimus, priežiūrai.

NEIŠLEISKITE kliento, neaptarus su juo pėdų odos priežiūros namuose

Cukriniu diabetu sergančiam žmogui labai svarbu, kad pėdų oda būtų tinkamai sudrėkinta ir sveika – tai daug daugiau nei vien tik “graži pėdų oda“. Kasdieninė pėdų priežiūra namuose ne tik saugo odą nuo infekcijų, bet leidžia užbėgti už akių rimtoms problemoms, tokioms kaip kojų nagų ar odos pakitimai, grybelinės infekcijos t. y. problemos, kurias reikia spręsti akimirksniu, kad jos neperaugtų į rimtas komplikacijas. Lavinkite ir suteikite klientams reikiamą informaciją apie pėdų priežiūra namuose, rekomenduokite būtinas Footlogix priemones, kurias reikia naudoti kasdien, kad kojos būtų saugios.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *